ابزارها و قالب‌های رایگان وبلاگ

خانه / مطالب در عرفان و تصوف

مطالب در عرفان و تصوف

نفی مبانی فلسفی و عرفانی در آموزه های توحیدی امام رضا علیه السلام

مهدی نصیری در سالروز شهادت دهمین حجت معصوم الهی و هشتمین خلیفه الهی پس از رسول اکرم ـ صلی الله علیه و آله ـ حضرت علی بن موسی الرضا ـ علیه آلاف التحیه و الثنا ـ بر مظلومیت آن حضرت که به زهر جفا و کین مامون عباسی مسموم شد و غریبانه به شهادت رسید، به حق می گرییم اما ... بیشتر بخوانید »

قطب صوفییه میگه هر کسی امام زمان خود را شناخت دیگر نیازی به انتظار ظهورش نخواهد داشت!!!

  قطب صوفییه میگه هر کسی امام زمان خود را شناخت دیگر نیازی به انتظار ظهورش نخواهد داشت!!!در حالیکه هر که امام زمان خودشو بشناسه عطشش بیشتر میشه برای انتظار کشیدن امر فرج آن بزرگوار نه مثل اون چیزی که این قطب صوفیه میگه بیشتر بخوانید »

احیاء شمس تبریزی توسط صوفیان ذهبیه – برگزاری کنفرانس شمس الحق تبریزی

  شمس تبریزی و مقبره جعلی او در شهرستان خوی، می رفت که به تاریخ بپیوندد اما دست های پنهان صوفیان ذهبیه مانع آن شد. آری، شمس تبریزی یکی از بزرگترین مشایخ فرقه ذهبیه می باشد، نسب طریقتی شمس به بابا کمال الدین جندى، و از او به شیخ نجم الدین کبرى می رسد.[۱] به همین جهت اعضاء این فرقه، ... بیشتر بخوانید »

عرفان صحیح را باید از سرچشمه آن فرا گرفت نه از کسانی که از سرچشمه دور افتاده و منحرف شده اند

  عرفان صحیح را باید از سرچشمه آن فرا گرفت نه از کسانی که از سرچشمه دور افتاده و منحرف شده اند امام باقر علیه السلام می فرمایند: شرقا و غربا لن تجدا علما صحیحا الا شیئا یخرج من عندنا اهل البیت به شرق و غرب عالم بروید هرگز علم صحیحی نخواهید یافت مگر علمی که از نزد ما اهل ... بیشتر بخوانید »