اظهارات مهم آیت‌الله فیاض به صادق لاریجانی “از زور و اجبار در امر ترویج حجاب پرهیز شود”

ayatollah-fayyaz

اظهارات مهم آیت‌الله فیاض به صادق لاریجانی
“از زور و اجبار در امر ترویج حجاب پرهیز شود”

آیت‌الله محمد اسحاق فیاض، از مراجع نجف در دیدار صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه با اشاره به مشکل بی حجابی و بدحجابی در ایران و گسترش فرهنگ حجاب در بسیاری از کشورهای اسلامی، برای بهبود وضعیت حجاب توجه به سه نکته را مورد تاکید قرار داد:
۱ – اول استفاده مناسب از ظرفیت رادیو تلویزیون و رسانه های گروهی برای ترویج حجاب
۲ – دوم پرهیز از بکارگیری زور و اجبار در امر ترویج حجاب که موثر نیست.
۳ – سوم بازگشت علما و وعاظ به جایگاه تاثیرگزار سابق خود در تربیت دینی جامعه و پایان دادن به میدان داری دیگر اصناف به جای عالمان در مجالس و مجامع دینی.
آیت الله همچنین با تاکید بر اینکه اسلام و تشیع دین و مذهب اعتدال است، رفتار همراه با اعتدال و تساهل کارگزاران دولت با مردم را ضروری و مقتضای عدالت و طریقه درست حکومت داری دانست و افزود: اهتمام کارگزاران دولت نسبت به مردم، اعتماد آنان به حکومت را تقویت کرده و موجب بقا و استقرار حکومتها می شود.
آیت‌الله فیاض گفت: به هر کس فحش بدهید فحش می دهد، بد برخورد کنید بد برخورد می کند. اگر با اخلاق خوب رفتار کنیم مردم هم رفتار خوب خواهند داشت. این قاعده هم درباره رفتار دولتها و مردم صدق می کند، هم درباره رفتار مردم با هم، فرقی نمی کند. جلب محبت مردم مهم است.

پیشنهاد ما به شما

برگزاری کلاس آموزش عقاید ، اخلاق اسلامی و … در موسسه صراط حق

     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Question  Razz Sad  Evil Exclaim Smile Redface Biggrin Surprised Eek  Confused  Cool LOL  Mad  Twisted Rolleyes  Wink Idea Arrow Neutral Cry  Mr. Green